Arboretum

Odkazy

Ctibor Venus - webdesign

 

zamoravusm  

 

vurv

Nejnovější články

Arboretum po 10 letech

Arboretum po 10 letech

Letos probíhá desáté výročí počátku prací v našem arboretu.

Práce byly fyzicky náročné, přetvořit skládku a vrátit toto místo do přírody, to se nám povedlo. Až byl člověk sám sebou překvapen. Dnes zde máme sbírku 4000 tis. druhů rostlin z celého světa, toto množství a pestrost dodává arboretu neustále kvetoucí stav, a to i v zimě. Od března začíná velmi rychlý růst a vývoj rostlin, vykvétají cibuloviny, ptáci zvýrazňují své songy, tažní přilétají a obsazují svá místečka ke hnízdění. Každý týden kvete něco jiného, tu rostlinky odkvétají a tam zase rozkvétají, mezi tím narůstají do výšky i později kvetoucí rostlinky spolu s keři a neustálá záplava květů neustává. Arboretum má nejrůznější mikroklimata, na teplých místech rostlinky dříve vykvétají než na místech s odklonem od slunce.

Člověk zde má čerpat psychickou sílu, šlape i trochu do kopce a přitom slyší koncertující ptactvo a cítí nejrůznější vůně doprovázené poletujícími motýli, brouky a samotářskými včelami, které zde našly bezvadné teplé útočiště pro svůj vývoj.

Podařilo se nám vytvořit originální dílo, které v Evropě nemá obdobu, tak nás přijeďte podpořit, vždyť vstupné je opravdu nízké na tu nádheru.

Nechat komentář

*
**Nepublikováno
*Stránka obsahuje http://
*
Otevírací doba Makču Pikču Arboretum je otevřeno od 1.4 - 30.10.
Úterý až Neděle 9 - 18 hod.
Pondělí - pouze ve svátky 9 - 18 hod.
O umístění arboreta PasekaArboretum Paseka se nachází v podhůří Nízkého Jeseníku na střední moravě asi 25 km severně od Olomouce. Stejně jako svahy nízkého jeseníku je arboretum orientováno směrem na jihozápad a tím je zajištěno uníkátní klima, které chrání rostliny před mrazem v zimě.
Prodej trvalek a skalniček Rostliny u nás vypěstované ve vlastním pěstebním substrátu s velkým podílem čedičové drti. Rostliny tak vytváří mnohem kompaktnější husté tvary. Čedičová drť prostá zárodků chorob, výborně propouští vodu, rostlinám poskytuje kromě dusíku veškeré živiny.
Product successfully added to the product comparison!