Arboretum po 10 letech

Arboretum po 10 letech

Letos probíhá desáté výročí počátku prací v našem arboretu.

Práce byly fyzicky náročné, přetvořit skládku a vrátit toto místo do přírody, to se nám povedlo. Až byl člověk sám sebou překvapen. Dnes zde máme sbírku 4000 tis. druhů rostlin z celého světa, toto množství a pestrost dodává arboretu neustále kvetoucí stav, a to i v zimě. Od března začíná velmi rychlý růst a vývoj rostlin, vykvétají cibuloviny, ptáci zvýrazňují své songy, tažní přilétají a obsazují svá místečka ke hnízdění. Každý týden kvete něco jiného, tu rostlinky odkvétají a tam zase rozkvétají, mezi tím narůstají do výšky i později kvetoucí rostlinky spolu s keři a neustálá záplava květů neustává. Arboretum má nejrůznější mikroklimata, na teplých místech rostlinky dříve vykvétají než na místech s odklonem od slunce.

Člověk zde má čerpat psychickou sílu, šlape i trochu do kopce a přitom slyší koncertující ptactvo a cítí nejrůznější vůně doprovázené poletujícími motýli, brouky a samotářskými včelami, které zde našly bezvadné teplé útočiště pro svůj vývoj.

Podařilo se nám vytvořit originální dílo, které v Evropě nemá obdobu, tak nás přijeďte podpořit, vždyť vstupné je opravdu nízké na tu nádheru.

7Komentářů

  • Avatar
   sophie
   Apr 21, 2020

   I recently found many useful information in your website especially this blog page. Among the lots of comments on your articles. Thanks for sharing. Explore a supernatural world and master the art of wizady in game sims 4 cheats : realm of magic. Coming on

  • Avatar
   Alex
   Apr 24, 2020

   Sara’s got a leeeetle problem with her beau. They’re nuts about each other, so that ain’t it. He’s sweet to her, so all is well on that front. The problem is this: my Pinay woman in USA wants babies one day, and he says that he does not. This is one of those situations that Aristotle used to describe as, “a real pisser.” It’s a tough one. So, what should she do? They’re only 21 and 22 years old. Is it too early to start talking about this? Might he change his mind? What’s all this about?

  • Avatar
   Scott Moore
   Jun 18, 2020

   They proactive partner that looks after their clients’ best interest by pointing out flaws and providing valuable suggestions. Availability user experience design agency, energetic staff, and guidance are other highlights of their work.

  • Avatar
   Anthony Anson
   Jun 19, 2020

   Dallas Arboretum lies among the beautiful places of the world. The species collection of around 4000 around the world is beautiful. I will soon arrange our educational program meeting for nursing assignment writers. I would love to visit these blooming flowers and plants garden!

  • Avatar
   MichaelRobert
   Jun 22, 2020

   Nice Fantastic Work. I am in search of these types of work so that I can promote it spread your words. For getting the best services of essays and assignments for students you can have a look onto it professional hrm essay writing services. Many of us don't focus on these types of issues and don't get enrolled in it. I would suggest always keep participate in it and enrolled in it as much as you can.

  • Avatar
   Dissertation writing services
   Jun 30, 2020

   An arboretum in a general sense is a botanical collection composed exclusively of trees. A modern arboretum is a botanical garden containing living collections of woody plants and is intended at least in part for scientific study. Such kind of atmosphere is liked by everyone. Dissertation writing services.

Nechat komentář

*
**Nepublikováno
*Stránka obsahuje http://
*
Otevírací doba Makču Pikču Arboretum je otevřeno od 1.4 - 30.10.
Úterý až Neděle 9 - 18 hod.
Pondělí - pouze ve svátky 9 - 18 hod.
O umístění arboreta PasekaArboretum Paseka se nachází v podhůří Nízkého Jeseníku na střední moravě asi 25 km severně od Olomouce. Stejně jako svahy nízkého jeseníku je arboretum orientováno směrem na jihozápad a tím je zajištěno uníkátní klima, které chrání rostliny před mrazem v zimě.
Prodej trvalek a skalniček Rostliny u nás vypěstované ve vlastním pěstebním substrátu s velkým podílem čedičové drti. Rostliny tak vytváří mnohem kompaktnější husté tvary. Čedičová drť prostá zárodků chorob, výborně propouští vodu, rostlinám poskytuje kromě dusíku veškeré živiny.
Product successfully added to the product comparison!