Arboretum po 10 letech

Arboretum po 10 letech

Letos probíhá desáté výročí počátku prací v našem arboretu.

Práce byly fyzicky náročné, přetvořit skládku a vrátit toto místo do přírody, to se nám povedlo. Až byl člověk sám sebou překvapen. Dnes zde máme sbírku 4000 tis. druhů rostlin z celého světa, toto množství a pestrost dodává arboretu neustále kvetoucí stav, a to i v zimě. Od března začíná velmi rychlý růst a vývoj rostlin, vykvétají cibuloviny, ptáci zvýrazňují své songy, tažní přilétají a obsazují svá místečka ke hnízdění. Každý týden kvete něco jiného, tu rostlinky odkvétají a tam zase rozkvétají, mezi tím narůstají do výšky i později kvetoucí rostlinky spolu s keři a neustálá záplava květů neustává. Arboretum má nejrůznější mikroklimata, na teplých místech rostlinky dříve vykvétají než na místech s odklonem od slunce.

Člověk zde má čerpat psychickou sílu, šlape i trochu do kopce a přitom slyší koncertující ptactvo a cítí nejrůznější vůně doprovázené poletujícími motýli, brouky a samotářskými včelami, které zde našly bezvadné teplé útočiště pro svůj vývoj.

Podařilo se nám vytvořit originální dílo, které v Evropě nemá obdobu, tak nás přijeďte podpořit, vždyť vstupné je opravdu nízké na tu nádheru.

Leave your reply

*
**Not Published
*Site url with http://
*
Arboretum je otevřeno od 1.4 - 30.10.
Tuesday - Sunday 9 - 18 hod.
In holidays and in summer and Monday 9 - 18 hod.
About the location of the Paseka arboretumThe Paseka Arboretum is located in the foothills of the Nízky Jeseník Mountains in the Central Moravia, about 25 km north of Olomouc. As well as the slopes of a low creek, the arboretum is oriented to the southwest, thus ensuring a perennial climate that protects plants from freezing in winter.
Sales of perennials and rocks Plants grown in our own growing substrate with a large proportion of basalt rubbish. Plants create much more compact dense shapes. The basal dust-free germs, excellently permeate water, provide plants with all the nutrients besides nitrogen.
Product successfully added to the product comparison!